Michał Wójciak w Cannes

08.10.2014
Michał Wójciak w Cannes

Relacja Michała Wójciaka z pobytu u Claude'a Bonucci'ego. W ramach prestiżowej nagrody "Russian Silhouette" 2013.


Wyjazd do Cannes możliwy był dzięki zaproszeniu Claude’a Bonucci’ego, francuskiego projektanta mody męskiej oraz wsparciu The Point - Centrum Kształcenia Językowego. Odbył się w dniach od 3 do 10 września. W ramach wizyty miałem okazję przyjrzeć się, w jaki sposób funkcjonuje butik, poznać bliżej samego projektanta, historię jego działalności i archiwalne prace.
Claude Bonucci zaczynał swoją karierę w latach 60-tych. Jest mistrzem męskiego krawiectwa haute couture. Wszystkie produkty dostępne w sklepie, od koszul przez spodnie, po akcesoria takie jak buty, paski i torby wykonane są z najwyższej klasy materiałów, wytwarzane we Włoszech. Wszystkie marynarki wykańczane są ręcznie. Ciekawostką jest to, że stworzył m.in. biały płaszcz dla legendarnego wokalisty Prince’a.
W wolnym czasie udało mi się spotkać z mieszkającymi we Francji przyjaciółmi i zwiedzić miasta takie jak Nicea i Antibes. Urzekła mnie francuska gościnność oraz umiejętność celebrowania każdej chwili. Życie we Francji zaczyna się wieczorem, kiedy mieszkańcy stołują się w klimatycznych restauracjach, popijając wino, spotykając się z rodziną i znajomymi.


Wspólny obiad, Michał Wójciak i Claude Bonucci. Butik znajduje się w hotelu J.W. Marriot, położonym tuż nad morzem w sąsiedztwie m.in. butiku Georgio Armani’ego. Butik znajduje się w hotelu J.W. Marriot, położonym tuż nad morzem w sąsiedztwie m.in. butiku Georgio Armani’ego.
Butik znajduje się w hotelu J.W. Marriot, położonym tuż nad morzem w sąsiedztwie m.in. butiku Georgio Armani’ego. Butik znajduje się w hotelu J.W. Marriot, położonym tuż nad morzem w sąsiedztwie m.in. butiku Georgio Armani’ego. Wnętrze i ekspozycja butiku.
Wnętrze i ekspozycja butiku. Wnętrze i ekspozycja butiku. Wnętrze i ekspozycja butiku.
Wnętrze i ekspozycja butiku. Wnętrze i ekspozycja butiku. Wnętrze i ekspozycja butiku.
W przymierzalni znajdują się zdjęcia dokumentujące działalność projektanta na przestrzeni lat. Jeden z pierwszych modeli Claude’a Bonucci’ego.
Prince w płaszczu autorstwa projektanta. Albumy ze zdjęciami archiwalnymi. Przymiarka z pierwszym klientem projektanta, zdjęcie pochodzi z 1964 roku.
Archiwalne zdjęcie projektanta. Nieużywany już dziś stół zajmuje miejsce w magazynie. Nieużywany już dziś stół zajmuje miejsce w magazynie.
Archiwalne prace stworzone na potrzeby pokazów. Archiwalne prace stworzone na potrzeby pokazów. Archiwalne prace stworzone na potrzeby pokazów.
Cannes. Cannes. Cannes.
Cannes. Nicea. Nicea.
Nicea. Nicea. Nicea.
Antibes. Antibes. Antibes.
do góry ^

© 2011-2022 Plakat Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.