Paulina Żądło

Paulina Żądło

ENIGMA - to dyplomowa kolekcja projektantki. Unikatowy charakter nadają jej naturalne, szlachetne, kontrastowo zestawione tkaniny z autorskimi strukturami.


Inspiracją do  stworzenia kolekcji stała się postać Femme Fatale i fascynacja autorki teatrem, groteską i w dużym stopniu naturą.  Dominującą tkaniną jest len. Projektantka wykorzystała także jedwab naturalny drukowany i gładki szyfon jedwabny. Dopełnienie stanowią dwie dzianiny bawełniano-wiskozowe.  Kolorystyka utrzymana jest w kolorach ziemi - dominują oliwka i beż - z wyraźnym akcentem szyfonowej czerni. Nastój kolekcji jest enigmatyczny z towarzyszącą mu nutą awangardy.
Główne jej cechy to transparentność oraz kontrastowe zestawienia materiałów i struktur w połączeniach lnu z jedwabiem i szyfonem. Zastosowane struktury zyskują tu miano rzemiosła artystycznego, a stare techniki strukturowe nabierają nowego współczesnego wyrazu.
Przewodnim motywem kolekcji jest struktura z metalowych zamków - wykonana ręcznie z taśmy zamkowej łączonej z pasami lnianymi. Projektantka nadała jej postać biżuteryjną. Jest nieodzownym elementem każdej kreacji. Z kolei, obecna w kolekcji struktura nitkowa wykorzystuje klasyczną formę mereżki i ażuru, który obok jedwabiu nadaje całości lekkości i zwiewności. Każda kreacja dodatkowo zdobiona jest ręcznymi stebnówkami.
ENIGMA pozwala na nowe spojrzenie na kobietę. Jej istotą są tajemniczość i zmysłowość.  Każda kobieta może odnaleźć w niej cząstkę siebie - wrażliwość, delikatność i... drapieżność.


Informacje o projektancie - zobacz
do góry ^

© 2011-2023 Plakat Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.