Polka w finale CONTEST Jeansation

22.06.2012
Polka w finale CONTEST Jeansation

To, jak o modzie myśli Dominika Maciejowska spodobało się jurorom prestiżowego konkursu dla młodych projektantów CONTEST – Jeansation 2.


Kimono uszyte z ośmiu par używanych męskich jeansów, Dominika zgłosiła do konkursu w kategorii glamour. Projekt przeszedł pomyślnie wszystkie trzy etapy eliminacji, teraz w finale zaprezentowany zostanie na specjalnym pokazie w Monaco. To będzie prawdziwe modowe święto z udziałem osobistości świata mody. Na pokaz zaproszono również projektantkę kimona z Krakowa.

- Toporny jeans jest zaprzeczeniem delikatnego jedwabiu. Ponieważ w konkursie chodziło o jeans przyjazny ciału, a japońskie kimona zdają się otulać ciała zjawiskowych gejsz, pomyślałam, że takie zderzenie może być interesujące – powiedziała nam Dominika Maciejowska. - Japonia, to dla mnie źródło nieustającej inspiracji. Fascynuje mnie wszystko, co wiąże się z kulturą tego kraju. Inspirujące jest przywiązanie do tradycji Japończyków, połączone ze sposobem myślenia daleko wybiegającym w przyszłość. Bliska jest mi ich dbałość o szczegóły.

Realizacja projektu – od pierwszych szkiców na papierze po ostatnie małe poprawki – trwała kilka miesięcy. Proste w swym kroju japońskie kimono i jeans, tak powszechny, że już niemal powszedni, a jednak zasadniczą kwestią stało się dopasowanie do kroju kimona kompletnie nieprzystających do niego kawałków spodni. Metrykę projektu stanowią plecy obszernego płaszcza, na które składają się tyły spodni, złożone jak w japońskim origami, wraz ze znamionami marek.

Sukienkę zdobi wyszywany złotą nicią pas. Całości dopełniają buty z drewna oklejonego płytkami sztucznego złota, wyściełane jeansem, i jeansowo-srebrna biżuteria.

Pokaz w Monaco odbędzie się jesienią. Gratulujemy.

Zobacz galerię


Dominika Maciejowska – studentka drugiego roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Fascynację pięknem przerodziła w pasję tworzenia unikalnych i pięknych przedmiotów. Jest jubilerem, projektuje i własnoręcznie wykonuje biżuterię z cennych kruszców i szlachetnych kamieni. Projektuje także ubrania i akcesoria.

do góry ^

© 2011-2023 Plakat Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.