"The Point" mecenasem mody

18.10.2013
"The Point" mecenasem mody

Русский Силуэт [Russkij Siluet] ("Russian Silhouette"). Prestiżowa nagroda dla Michała Wójciaka.


Renomowany moskiewski Międzynarodowy Konkurs Młodych Projektantów "Russkij Siluet", to dla wielu początkujących w świecie mody projektantów ogromna szansa na zaistnienie na trudnym rynku markowej odzieży. Organizowany od dziesięciu lat przez Tatianę Michałkową, żonę wybitnego reżysera Nikity Michałkowa, przyciąga nie tylko projektantów. Zarówno w jury, jak i w pierwszych rzędach krzeseł wzdłuż wybiegu zasiadają znane osobistości świata mody z całej Europy.

W tegorocznej edycji konkursu, który rozstrzygnięto 6 października, ocenie poddano 66 kolekcji, głównie Rosjan z terenu całego kraju. Zaproszeni do konkursu goście z zagranicy stanowili nieliczną grupę, ale znalazł się wśród nich Michał Wójciak, absolwent krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, dla którego wyjazd na konkurs do Moskwy był nagrodą za zdobycie głównego trofeum Cracow Fashion Awards 2013.

Jego udział w konkursie "Russkij Siluet" możliwy był dzięki współpracy SAP-u z Centrum Kształcenia Językowego "The Point". Dyrektor programowy The Point, Dariusz Kwietniowski, już podczas wręczania Michałowi nagrody na Cracow Fashion Awards, zapowiedział, że Centrum całkowicie pokryje koszt wizy, ubezpieczenia i podróży Michała do Moskwy. Sfinansuje też jego kilkudniowy pobyt w stolicy Rosji. Michał mógł liczyć również na wsparcie językowe za kulisami wielkiego pokazu, a także w trakcie wywiadów udzielanych stacjom telewizyjnym i prasie. Michał Wójciak, otrzymał bowiem jedną z najbardziej prestiżowych nagród moskiewskiego konkursu, jaką jest staż w Cannes, w atelier Claude`a Bonucci`ego, mistrza krawiectwa we Francji, autora stylu, m.in. Charlesa Aznavoura.

- Byłem w Rosji po raz pierwszy. Moskwa to ogromne miasto – wspominał po powrocie. "Russkij Siluet" to wieloetapowy konkurs, najważniejszy dla młodych rosyjskich projektantów, a moja kolekcja otwierała pokaz, co było dla mnie dodatkowym wyróżnieniem. Ogromna różnorodność kierunków, jeśli chodzi o projektowanie ubioru, dużo ciekawych pomysłów – wymieniał wrażenia Michał, który stawia teraz na edukację i doskonalenie swojego warsztatu. Jestem wdzięczny ”The Point” za wsparcie.

Zasiadający w jury konkursu w Moskwie, Dariusz Kwietniowski, spośród prezentowanych na wybiegu kolekcji, wybrał również dwie, których autorki przyjadą w przyszłym roku do Krakowa na zaproszenie Krakowskich Szkół Artystycznych. Tatiana Rumiancewa z Władywostoku będzie mogła przez jeden semestr uczyć się w Krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, a Olga Fieofanowa z Moskwy, będzie mogła zaprezentować swoje stroje podczas krakowskiego tygodnia mody - Cracow Fashion Week 2014. Oprócz tego, obie młode projektantki będą mogły za darmo uczyć się języka angielskiego w The Point.Czytaj też: The point wspiera Młode talenty

do góry ^

© 2011-2023 Plakat Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.